LKS32MC055DL6S8
Extended
Manufacturer
LINKOSEMI
MFR.Part #
LKS32MC055DL6S8
JLCPCB Part #
C2798397
Package
SOP-16
Description
12bit 2.5V~5.5V 32KB 48MHz 8bit ARM-M0 SOP-16 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS