SMBJ6.5CA
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
SMBJ6.5CA
JLCPCB Part #
C320219
Package
SMB(DO-214AA)
Description
11.2V 500uA 53.57A 6.5V 600W@10/1000us 7.22V Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS