SMBJ170A
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
SMBJ170A
JLCPCB Part #
C713706
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 170V 189V 1uA 2.18A 275V 600W@10/1000us TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS