SMAJ160A
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
SMAJ160A
JLCPCB Part #
C713698
Package
SMA(DO-214AC)
Description
1.54A 160V 178V 1uA 259V 400W@10/1000us TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS