SMAJ150A
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
SMAJ150A
JLCPCB Part #
C320530
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 1.65A 150V 167V 1uA 243V 400W@10/1000us TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS