BZX884B15
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
BZX884B15
JLCPCB Part #
C5364326
Package
DFN1006
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 14.7V~15.3V 15V 200Ω 250mW 30Ω 50nA DFN1006 Zener Diodes ROHS