BZX84C16
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
BZX84C16
JLCPCB Part #
C841165
Package
SOT-23
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 100nA@11.2V 15.3V~17.1V 16V 200Ω 350mW 40Ω SOT-23 Zener Diodes ROHS