BZX55C4V7
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
BZX55C4V7
JLCPCB Part #
C5158978
Package
DO-35
Description
1 Independent 4.4V~5V 4.7V 500mW 500nA 600Ω 60Ω DO-35 Zener Diodes ROHS