BZX55C22
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
BZX55C22
JLCPCB Part #
C5158990
Package
DO-35
Description
1 Independent 100nA@17V 20.8V~23.3V 220Ω 22V 500mW 55Ω DO-35 Zener Diodes ROHS