BZX55C18
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
BZX55C18
JLCPCB Part #
C5158989
Package
DO-35
Description
1 Independent 100nA@14V 16.8V~19.1V 170Ω 18V 500mW 50Ω DO-35 Zener Diodes ROHS