BZV55C6V2
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
BZV55C6V2
JLCPCB Part #
C545362
Package
SOD-80
Description
1 Independent 100nA@2V 10Ω 200Ω 5.8V~6.6V 500mW 6.2V SOD-80 Zener Diodes ROHS