BZT52B22
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
BZT52B22
JLCPCB Part #
C7471762
Package
SOD-123
Description
1 Independent 21.56V~22.44V 22V 235Ω 45nA@15.4V 500mW 51Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS