BZM55C12
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
BZM55C12
JLCPCB Part #
C5122134
Package
MicroMELF
Description
1 Independent 100nA@9.1V 11.76V~12.24V 12V 20Ω 500mW 90Ω MicroMELF Zener Diodes ROHS