BZG03C15
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
BZG03C15
JLCPCB Part #
C5440906
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 13.8V~15.6V 15V 1uA@11V 3W 700Ω DO-214AC(SMA) Zener Diodes ROHS