TPSC106K016H0500
Extended
Manufacturer
MFR.Part #
TPSC106K016H0500
JLCPCB Part #
C7401777
Package
2312
Description
-55℃~+125℃ 1.6uA 10uF 16V 500mΩ ±10% 2312 Tantalum Capacitors