TBJE476M035CRSZ0000
MFR.Part #
TBJE476M035CRSZ0000
JLCPCB Part #
C7399912
Description
-55℃~+125℃ 16.5uA 250mΩ 35V 47uF ±20% 2917 Tantalum Capacitors