TBJE476K035LRLC0045
MFR.Part #
TBJE476K035LRLC0045
JLCPCB Part #
C5796992
Description
-55℃~+125℃ 16.5uA 200mΩ 35V 47uF ±10% 2917 Tantalum Capacitors