TBJE476K035CRSB0023
MFR.Part #
TBJE476K035CRSB0023
JLCPCB Part #
C5796990
Description
-55℃~+125℃ 16.5uA 250mΩ 35V 47uF ±10% 2917 Tantalum Capacitors