TBJE336K035CRSZ0800
MFR.Part #
TBJE336K035CRSZ0800
JLCPCB Part #
C7358939
Description
-55℃~+125℃ 11.6uA 250mΩ 33uF 35V ±10% 2917 Tantalum Capacitors