TBJC336K016LRLB0045
MFR.Part #
TBJC336K016LRLB0045
JLCPCB Part #
C5980457
Description
-55℃~+125℃ 16V 300mΩ 33uF 5.28uA ±10% 2312 Tantalum Capacitors