TBJC336K016LBSC0023
MFR.Part #
TBJC336K016LBSC0023
JLCPCB Part #
C5955668
Description
-55℃~+125℃ 16V 300mΩ 33uF 5.28uA ±10% 2312 Tantalum Capacitors