TBJC336K016CRSB0800
MFR.Part #
TBJC336K016CRSB0800
JLCPCB Part #
C5980451
Description
-55℃~+125℃ 1.5Ω 16V 33uF 5.28uA ±10% 2312 Tantalum Capacitors