F971C156MAA
MFR.Part #
F971C156MAA
JLCPCB Part #
C1953625
Package
1206
Description
-55℃~+125℃ 15uF 16V 3Ω@100kHz 500nA@20℃,1min 63mA@100kHz ±20% 1206 Tantalum Capacitors ROHS