BZX84C33
Extended
Manufacturer
Kodenshi AUK
MFR.Part #
BZX84C33
JLCPCB Part #
C2841894
Package
SOT-23
Description
31V~35V 33V 350mW 50nA@23.1V 80Ω Independent SOT-23 Zener Diodes ROHS