BTB16-800BW
Extended
Manufacturer
KY
MFR.Part #
BTB16-800BW
JLCPCB Part #
C5366675
Package
TO-263
Description
-40℃~+125℃ 1 TRIAC 1.5V 1.5V 16A 180A 1W 50mA 800V TO-263 Thyristors (SCR)/Modules ROHS