BTB12-800SW
Extended
Manufacturer
KY
MFR.Part #
BTB12-800SW
JLCPCB Part #
C5366674
Package
TO-263
Description
-40℃~+125℃ 1 TRIAC 1.3V 1.55V 126A 12A 1W 25mA 800V TO-263 Thyristors (SCR)/Modules ROHS