BTA100-1600B
Extended
Manufacturer
KY
MFR.Part #
BTA100-1600B
JLCPCB Part #
C5448787
Package
ITO-247
Description
-40℃~+125℃ 1 TRIAC 1.1kA 1.3V 1.5V 1.6kV 100A 100mA ITO-247 Thyristors (SCR)/Modules ROHS