BT138-800E
Extended
Manufacturer
KY
MFR.Part #
BT138-800E
JLCPCB Part #
C5367076
Package
TO-263
Description
-40℃~+125℃ 1 TRIAC 1.55V 1.5V 12A 1W 25mA 800V TO-263 Thyristors (SCR)/Modules ROHS