XC6206-3.3V
Extended
Manufacturer
YONGYUTAI
MFR.Part #
XC6206-3.3V
JLCPCB Part #
C7603199
Package
SOT-89
Description
-25℃~+125℃@(Tj) 1 250mA 3.3V 400mV@(200mA) 6V 7uA Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS