BTB26E-800BW
Extended
Manufacturer
KTP
MFR.Part #
BTB26E-800BW
JLCPCB Part #
C42404733
Package
TO-263
Description
-40℃~+125℃ 1 TRIAC 1.55V 1.5V 1W 240A@50Hz 24A 50mA 800V 80mA TO-263 Thyristors (SCR)/Modules ROHS