BTA41-800B
Extended
Manufacturer
KTP
MFR.Part #
BTA41-800B
JLCPCB Part #
C19184722
Package
TO-3P
Description
-40℃~+125℃ 1 TRIAC 1.3V 1.4V 1W 40A 420A@20ms 50mA 800V 80mA TO-3P Thyristors (SCR)/Modules ROHS