BTA20-600BW
Extended
Manufacturer
KTP
MFR.Part #
BTA20-600BW
JLCPCB Part #
C19184969
Package
TO-220A
Description
-40℃~+125℃ 1 TRIAC 1.4V 1V 200A@20ms 20A 500mW 50mA 600V 60mA TO-220A Thyristors (SCR)/Modules ROHS