BTA16-800BW
Extended
Manufacturer
KTP
MFR.Part #
BTA16-800BW
JLCPCB Part #
C19184941
Package
TO-220A
Description
-40℃~+125℃ 1 TRIAC 1.5V 160A@20ms 16A 1V 500mW 50mA 50mA 800V TO-220A Thyristors (SCR)/Modules ROHS