BTA08-800BW
Extended
Manufacturer
KTP
MFR.Part #
BTA08-800BW
JLCPCB Part #
C19184841
Package
TO-220A
Description
-40℃~+125℃ 1 TRIAC 1.5V 1V 500mW 50mA 50mA 800V 80A@20ms 8A TO-220A Thyristors (SCR)/Modules ROHS