BTA06-600BW
Extended
Manufacturer
KTP
MFR.Part #
BTA06-600BW
JLCPCB Part #
C19184817
Package
TO-220A
Description
-40℃~+125℃ 1 TRIAC 1.5V 1V 500mW 50mA 50mA 600V 65A@20ms 6A TO-220A Thyristors (SCR)/Modules ROHS