BT137-600E
Extended
Manufacturer
KTP
MFR.Part #
BT137-600E
JLCPCB Part #
C19184907
Package
TO-220C
Description
-40℃~+125℃ 1 TRIAC 1.5V 10mA 1V 20mA 500mW 600V 65A@20ms 8A TO-220C Thyristors (SCR)/Modules ROHS