UT2A4R7M0607VG
MFR.Part #
UT2A4R7M0607VG
JLCPCB Part #
C963253
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 100V 2000hrs@105℃ 4.7uF 6.3mm 7.7mm ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS