UT1C470M0505VG
MFR.Part #
UT1C470M0505VG
JLCPCB Part #
C393787
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 2000hrs@105℃ 47uF 5.4mm 5mm ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS