UT0J102M0810VG
Extended
Manufacturer
KS
MFR.Part #
UT0J102M0810VG
JLCPCB Part #
C393772
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-45℃~+105℃ 10.2mm 1000uF 2000hrs@105℃ 6.3V 8mm ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS