WK73R2BTTD272J
MFR.Part #
WK73R2BTTD272J
JLCPCB Part #
C5831143
Package
SMD,3.2x1.6mm
Description
-55℃~+155℃ 1W 2.7kΩ Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% SMD,3.2x1.6mm Chip Resistor - Surface Mount ROHS