SR731JTTDR300F
MFR.Part #
SR731JTTDR300F
JLCPCB Part #
C186559
Description
250mW 300mΩ Metal Film Resistor SMD ±1% ±200ppm/℃ 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS