SR731JRTTD1R8G
MFR.Part #
SR731JRTTD1R8G
JLCPCB Part #
C5759592
Description
-55℃~+155℃ 1.8Ω 200mW Thick Film Resistor ±2% ±200ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS