SR731ETTP1R8G
MFR.Part #
SR731ETTP1R8G
JLCPCB Part #
C2600200
Description
-55℃~+150℃ 1.8Ω 167mW Thick Film Resistor ±2% ±200ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS