SG73P2ETTD44R2D
MFR.Part #
SG73P2ETTD44R2D
JLCPCB Part #
C4117346
Description
-55℃~+155℃ 44.2Ω 500mW Thick Film Resistor ±0.5% ±200ppm/℃ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS