SG73P1JRTTD16R5F
MFR.Part #
SG73P1JRTTD16R5F
JLCPCB Part #
C6221180
Description
-55℃~+155℃ 16.5Ω 333mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS