SG732HTTE6R8K
MFR.Part #
SG732HTTE6R8K
JLCPCB Part #
C4016709
Description
-55℃~+155℃ 6.8Ω 750mW Thick Film Resistor ±10% ±400ppm/℃ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS