RK73B1JTTD182G
MFR.Part #
RK73B1JTTD182G
JLCPCB Part #
C830100
Description
-55℃~+155℃ 1.8kΩ 100mW 75V Thick Film Resistor ±2% ±200ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS