HV731JRTTD273G
MFR.Part #
HV731JRTTD273G
JLCPCB Part #
C6637590
Description
-55℃~+155℃ 100mW 27kΩ Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±2% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS