XT100UF16V90RV0061
Extended
Manufacturer
KNSCHA
MFR.Part #
XT100UF16V90RV0061
JLCPCB Part #
C2992593
Package
SMD,D6.3xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 16V 2000hrs@105℃ 5.4mm 6.3mm 70mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS