RVT47UF50V67RV0029
MFR.Part #
RVT47UF50V67RV0029
JLCPCB Part #
C2887275
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 47uF 50V 6.3mm 66mA@120Hz 7.7mm ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS